تجربه استفاده از حساب پی پال

9
0

پی پال یکی از بزرگترین سیستم‌های پرداخت الکترونیکی به شمار می‌آید و به صورتی طراحی شده تا امکان خرید آنلاین محصولات یا انجام تراکنش و انتقال وجه را بدون ارائه اطلاعات کارت اعتباری برای کاربرانش در سراسر جهان فراهم کند. با این وجود استفاده از خدمات پی پال برای کاربران ایرانی با چالش‌های زیادی همراه است، از طرفی مزایای متعدد این سرویس شما را به سمت بهره‌مندی از امکانات این شرکت سوق می‌دهد و از سوی دیگر به دلیل وجود تحریم اقتصادی ممکن است برای افتتاح حساب در پی پال با مشکلات زیادی مواجه شوید. در این راستا اگر شما هم علاقه‌مند هستید در مورد مزایا و معایب پی پال در ایران اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم افتتاح حساب پی پال چه مزیت‌هایی را در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد و ممکن است استفاده از آن چه معایبی را به همراه داشته باشد.

امکان استفاده از پی پال در کشورمون وجود دارد؟

اگر بخواهیم به صورت ظاهری و رسمی و مهم تر از همه قانونی به این سوال پاسخ بدهیم باید به صورت رک بگوییم خیر، این امکان برای کاربرانی که در ایران زندگی میکنند با توجه به تحریم ها علیه ایران وجود ندارد و باید قید این سرویس فوق العاده رایج و متداول را زد.

ولی اگر بخواهیم به صورت زیرکانه پاسخ دهیم جواب این سوال خوشبختانه بله می باشد.

البته این را هم اضافه کنم که کاربران ایرانی که مقیم کشورهای دیگر به غیر از ایران و کشورهای در لیست تحریم پی پال، هستند امکان استفاده از این حساب برایشان فراهم شده است و میتوان گفت این امکان برای کاربران مقیم در کشور ایران به صورت قانونی و رسمی فراهم نمی باشد.

و حالا بپردازیم به راهکارهای پاسخ زیرکانه به این سوال و چگونگی استفاده پی پال در ایران

در حال حاضر شما به چند صورت میتوانید از این حساب استفاده کنید:

  • به صورت کاملا مستقیم و ساخت حساب: در این حالت لازم هست که شما اقدام به ساخت حساب انجام دهید که کمی پیچیده می‌باشد ولی با توجه به محتواهای منتشر شده در این زمینه و گذاشتن وقت و انرژی میتوانید اینکار را انجام دهید. از مزیت های این مورد میتوان به دسترسی مستقیم شما به حساب پی پال و کنترل و مدیریت حساب توسط خود شما اشاره کرد که طبیعتا این امکان برای شما فراهم میشود که هر موقع و هر زمان که خواستید از حساب خود استفاده کنید و به حساب خود واریز و برداشت داشته باشید همچنین در صورت تهیه حساب های بیزینس میتوانید اقدام به دریافت درگاه بانکی کنید و از آن برای فروش در سایت خود (طبیعتا سایت غیر ایرانی ؛) ) استفاده نمایید. البته استفاده از حساب و کار با آن کمی پیچیدگی خاص خود را دارد و نیاز هست که یک متخصص در این زمینه شما را راهنمایی کند چرا که در صورت لیمیت شدن حساب، دارایی شما به خطر میفتد در حدی که ممکن است دیگر نتوانیید دارایی خود را برداشت نمایید.یک سری سایت‌های واسط محصول افتتاح حساب پی پال را ارائه میدهند که خطرات استفاده را به حد بسیار خوبی کاهش میدهند.یکی از اون سایت های خوب رو لینک دادم بهش اسمش فول اکانت

  • به صورت غیر مستقیم (درآمد ارزی) : در این حالت شما نیازی به داشتن حساب ندارید و فقط کافی است از سایت های واسط استفاده نمایید به این صورت که در صورتی که درآمد ارزی دارید میتوانید با سایت‌های واسط ارتباط گرفته و از آن ها ایمیل پی پال را درخواست نمایید. در این صورت بعد از واریزی، سایت واسط معادل ریالی آن را به حساب شما واریز مینماید. از خوبی های این حالت میتوان به نداشتن نیاز به حساب و همچنین کار با آن و درگیر شدن با حساب میباشد و از بدی های این حالت میتوان به دردسر های ارتباط گرفتن با سایت های واسط اشاره کرد به گونه ای که بعضا برای اینکار از شما تقاضای سفته بانکی میکنند و به راحتی نمیتوان اینکار را انجام داد و همین امر باعث اذیت کاربر فریلنسر میشود که نیمی از وقت خود و انرژی خود را باید صرف تبدیل دلار پی پال به ریال بکند.

  • به صورت غیر مستقیم (پرداخت ارزی): در این حالت دیگر چالش شما با حساب به حداقل خود میرسد و برای پرداخت ارزی کافی است از سایت‌های واسط استفاده نمایید و محصول یا خدمات خود را خریداری نمایید. از خوبی های این راه میتوان به کمتر درگیر شدن و سرعت بالا پرداخت (البته سایت با سایت فرق داره) اشاره کرد. و میتوان گفت بدی این راه این هست که کارمزد نسبتا بالایی دارد و همچنین در صورتی که شما فریلسنر باشید و خودتان درآمد ارزی داشته باشید نمیتوانید مستقیما پرداخت ارزی انجام دهید و ابتدا باید درآمد ارزی خود را به ریال و سپس ریال را به دلار تبدیل کرد که این خود شامل ۲ کارمزد به شدت بالا میشود که اصلا به صرفه نمیباشد و راه اول بهترین راه حل ممکن می باشد.

 

 

 

مزایای پی پال برای کاربران کشورمون

  • با توجه به رایج بودن به شدت این حساب در دنیا، شما میتوانید با هرجای این کره خاکی ؛) ارتباط گرفته و خدماتی ارائه دهید و درآمد خود را با خیال راحت از این راه دریافت نمایید.

  • امنیت بالای این حساب از دیگر مزایای این سایت به حساب می آید به گونه‌ای که شما میتوانید از طرف مقابل خود شکایت کرده و تقاضای پول ارسالی را داشته باشید.

  • خرید از اکثر فروشگاه های دنیا با این حساب امکان پذیر میباشد

  • ارائه درگاه بانکی بر روی سایت شما با داشتن این حساب امکان پذیر میباشد.

 

معایب پی پال برای کاربران کشورمون

  • ورود با ای پی ایران به هیچ وجهی امکان پذیر نمیباشد و در صورتی که چه به صورت عمدی و چه به صورت سهوی وارد شدی اکانت شما به فنا میره 🙂 حالا اکانت به کنار، زمانی اوضاع بدتر میشه که داخل حساب هم پول داشته باشید. خلاصه که خیلی خیلی حواستون رو جمع کنید.

  • انتقال پول داخل پی پال و تبدیل اون به ریال به راحتی امکان پذیر نیست و باید برای این کار با چالش ارتباط با سایت های واسط روبرو بشید.

  • با توجه به اینکه تبدیل دلار به ریال در پی پال به صورت مستقیم انجام نمیشه شما باید کارمزد زیادی را پرداخت نمایید.

 

سخن پایانی

خیلی خوشحال میشم اگر شما هم تجربیات خودتون رو در رابطه با پی پال باهام درمیون بزارید.

به امید باز شدن پی پال برای ایرانیان 🙂

دیدگاهتان را بنویسید